O miejscu

O miejscu

Jeśli chcesz nieco w swoim życiu zwolnić i pożyć prostym wiejskim życiem, odetchnąć spokojem i ciszą, poleniuchować na zielonej trawce, w cieniu dostojnych dębów i wiązów, w sielskiej okolicy – zapraszamy do naszego Domu Gościnnego! Jeśli wolisz aktywniej spędzić czas i szukasz miejsca wypadowego do obserwacji dzikiej przyrody, eksplorowania Puszczy Białowieskiej i zwiedzania Podlasia – trafiłeś wspaniale! To tylko pół godziny jazdy przez Puszczę do Białowieży.

 

Okolica

Suszczy Borek to wioseczka położona w dolinie rzeki Narewka, na śródleśnej polanie Puszczy Ladzkiej, po zachodniej stronie Puszczy Białowieskiej.

Przez wioskę wiedzie jeden ze szlaków rowerowych Green Velo.

Naszej okolicy nie dotknęła dewastacyjna wycinka drzew i dotąd nie było zakazu wstępu do lasu.

 

Najbliższe atrakcje

Narewka – 6km (sklepy, poczta). Wypożyczalnia kajaków na spływ rzeką Narewka  

Zalew Siemianówka – 8km: sztuczny zalew na rzece Narew, atrakcyjny dla wędkarzy. Dookoła Zalewu ścieżki piesze i rowerowe. Doskonałe miejsce do obserwacji ptaków wodnych na przelotach wiosną i jesienią.

Białowieża – 25km (drogą „narewkowską”) lub 40km przez Hajnówkę: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Park Pałacowy z wieżą widokową, Rezerwat Ścisły (wstęp wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem), Szlaki: Miejsce Mocy, Żebra Żubra, Krajobrazy Puszczy.

Przejażdżki bryczkami, wypożyczalnia rowerów (w sezonie zimowym – nart biegowych), restauracje, hotele, spa.

Białowieski Park Narodowy – dostęp od strony nadleśnictwa Gruszki lub z Narewki przez Janowo – na uroczysko Kosy Most i Wilczy Szlak, z ostoją żubrów i wieżą widokową.